Wojennym śladem przez region łódzki

Region łódzki kojarzony jest z zabytkowymi fabrykami oraz pałacami zamożnych przemysłowców, którzy w XIX wieku zakładali tu potężne przedsiębiorstwa. Wycieczki po tej części kraju mogą się jednak okazać nie lada gratką i dla tych osób, które interesują się dziejami II wojny światowej. Cennych pamiątek z tego okresu nie brak w rejonie Łodzi. Na których z nich warto się skupić?
Jedną z najważniejszych pamiątek wojennych, z jakimi można się spotkać w rejonie Łodzi, jest bunkier w Konewce. To jedna z najważniejszych atrakcji gminy Inowłódz.

Kompleks poniemieckich schronów przyciąga, a urządzona tu trasa turystyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiele ciekawych obiektów w czasów wojny czeka też w rejonie Bełchatowa, Księżego Młyna oraz Świętych Ługów. To schrony bojowe, wchodzące w skład „pozycji Szczerców”. Powstały one tuż przed wybuchem wojny, gdy Wojsko Polskie starało się podejmować kroki mogące pomóc w odparciu niemieckiego ataku. Te schrony, które przetrwały do naszych czasów, są cennymi pamiątkami, którym w czasie wycieczki po regionie łódzkim z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi.

Dodaj komentarz