Przykładowe projekty Leonardo da Vinci

Leonardo Da Vinci znany jest z dzieł takich jak Mona Lisa, Dama z gronostajem czy Ostatnia wieczerza. Jednak ten geniusz swoich czasów, znacznie wyprzedzał swoją epokę o czym świadczą niektóre jego projekty np.:
Czołg
Pierwsze czołgi zadebiutowały w trakcie I wojny światowej w 1916 roku, ale znacznie wcześniej nad podobną maszyną pracował Leonardo Da Vinci. Wspomniany czołg napędzany miał być siłą ludzkich mięśni, a uzbrojenie stanowiło umieszczone w obwodzie działo. Według założeń wróg miał być całkowicie bezsilny wobec takiej broni. Ciekawe muzeum broni jest w Mrągowie.
Mechaniczny rycerz
Konstrukcja była robotem składającym się z rycerskiej zbroi, a jego sterowanie miało odbywać się przy pomocy umieszczonego wewnątrz mechanizmu sterowanego przy pomocy linek. Robot był w stanie poruszać poszczególnymi partiami mechanicznego ciała, jednak daleko mu choćby do współczesnych robotów.
Mięśniolot
Był czołg to teraz czas na coś co przypominało samolot, albo bardziej śmigłowiec. On także zakładał napęd przy pomocy mięśni człowieka co miało umożliwić wzbicie się w przestworza.
Działo parowe
Kolejny wynalazek wyprzedzający epokę w której żył Leonardo da Vinci. Konstrukcja działająca na parę wodną miała miotać pociski o wadze 30 kilogramów, a nawet większej.
Bojowa żniwiarka
Jest to po prostu rydwan znany ze starożytności do którego Leonardo da Vinci dodał kilka obracających się ostrzy.
Przedstawione wyżej projekty to tylko ułamek tego nad czym pracował Leonardo da Vinci. Opracował on znacznie więcej projektów technicznych niż dzieł artystycznych z których jest znany.

44 thoughts on “Przykładowe projekty Leonardo da Vinci

  1. Pingback: paid essay writers
  2. Pingback: essay writers net
  3. Pingback: protonix dosage
  4. Pingback: soma vs robaxin
  5. Pingback: actos lymphoma
  6. Pingback: indikasi acarbose
  7. Pingback: synthroid angina
  8. Pingback: venlafaxine abuse
  9. Pingback: buy ivermectin nz
  10. Pingback: stromectol ireland

Dodaj komentarz