Ciekawostki o Adolfie Hitlerze

Winny śmierci milionów istot ludzkich, zwłaszcza Żydów, w wyniku Holokaustu, którego dokonał podczas II wojny światowej, Adolf Hitler jest jedną z najważniejszych postaci w historii świata. Hitler powoli wyrastał na dyktatorskiego przywódcę nazistowskich Niemiec w latach 30. i na początku lat 40. i że jego pragnienie ekspansjonizmu w Europie doprowadziło do najważniejszego konfliktu zbrojnego ubiegłego wieku. Oto rzeczy, których nie wiedziałeś o Adolfie Hitlerze.

Urodzony w Austrii

Wiele osób uważa, że Hitler był z urodzenia Niemcem. W rzeczywistości urodził w Austrii, ale w Braunau am Inn, małej wiosce niedaleko Linzu w Austrii, w 1989 roku. Co ciekawe, na krótko przed dojściem do władzy w 1932 roku otrzymał niemiecką rezydenturę. Czy wiesz, że jedną z siedzib Hitlera był Wilczy Szaniec na Warmii i Mazurach. Dowiedz się więcej: https://www.e-warmia.pl/wilczy-szaniec-niemy-swiadek-historii-ii-wojny-swiatowej

Był hipochondrykiem

Naukowcy doszli również do wniosku, że Hitler był człowiekiem o wysokim poziomie napięcia, który zażywał wszelkiego rodzaju środki relaksacyjne i stymulujące w zależności od okoliczności, a jako hipochondryk sam leczył się na nieistniejące choroby.

Wegetarianin

Wśród rzeczy, których nie wiedzieliście o Adolfie Hitlerze, który był również wegetarianinem i preferował w swojej diecie świeże i raczej zdrowe produkty, miał swoją oficjalną „degustatorkę”, zmuszając ją do jedzenia przed nim tych samych potraw, aby sprawdzić, czy nie są one zatrute i mogą spowodować jego śmierć. Führer nie lubił też tytoniu ani alkoholu. Niektórzy tłumaczą to zachowanie jego problemami żołądkowymi.

Spał przy lądowaniu w Normandii

Jeśli istnieje jakiś kamień milowy, który w sposób zdecydowany zmienił przebieg II wojny światowej, to były to lądowania w Normandii, a najbardziej uderzające jest to, że istnieją dowody wskazujące na to, że Hitler spał właśnie w chwili, gdy alianci dokonali niespodziewanego lądowania na tych francuskich wybrzeżach, podczas gdy jego wojska czekały na nich dalej na północy.

Nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Nikt nie przypuszczałby natomiast, że Hitler został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, co miało miejsce w 1939 roku, kiedy to szwedzki ustawodawca E.G.C. Brandt nominował go do tej nagrody, argumentując później, że był to „sarkazm”.

Popełnił samobójstwo, a wcześniej się ożenił

Adolf Hitler i Eva Braun wzięli ostatecznie ślub cywilny 29 kwietnia 1945 roku, na kilka godzin przed popełnieniem przez niego samobójstwa. Ona wzięła cyjanek, a on się zastrzelił.