Losowe zdjęcie

Wesele

HISTORIA CLUBU WETERANÓW SZOS „CWS”


 

W latach 60-tych powstał klub ,,MOTOR”, działający przy lokomotywowni Łuków. Klub zrzeszał kolejarzy oraz motocyklistów z całego Łukowa. Prowadził go niedościgniony wzór motocyklisty Stanisław Osypiński PS. ”OSYPA”.

W 1982 roku został zawiązany Club Weteranów Szos- CWS. Założycielami klubu byli: Andrzej Zdrojewski, Stanisław Hawryluk, Piotr Dybciak, Ryszard Markowski, Janusz Filarski, Jarosław Zdrojewski, Artur Osypinski, Michał Rosa. Klub liczył 22 członków. Od 1984 r do CWS należało również dwóch motocyklistów ze Stoczka Łukowskiego: Rosa Krzysztof oraz Sałasiński Ryszard.                      

Pierwszy zlot motocyklowy zorganizowany przez CWS odbył się w maju 1983 roku z okazji Dni Łukowa. Przyjechali motocykliści z Zabrza Gliwic Krakowa, Krasnego Stawu, Lublina, Trawnik, Milejowa, Białegostoku. Od tej pory działalność klubu i organizowanie imprez dla miasta i całego powiatu idzie pełną parą.

W 1984 roku CWS zorganizował II Zlot Motocyklowy:

cws001

 

cws002

cws003

cws004

Club Weteranów Szos zakończył sezon motocyklowy 1984 nad Jeziorem Firlej:

cws005

cws006

cws007

W 1985 roku Uchwałą VII Krajowego Kongresu Klubów Weteran i M.C. klub CWS otrzymał I miejsce w Klubowym Pucharze Polski za rok 1984.

III zlot motocyklowy zorganizowany przez CWS odbył się w 1985 roku w Stoczku Łukowskim i był to zarazem pierwszy zlot motocyklowy w naszym mieście:

 cws008

 

cws009

cws010


  

cws011

Zakończenie sezonu motocyklowego 1985 ponownie odbyło się nad Jeziorem Firlej:

cws012

cws013

W dniach 13-15 czerwca 1986 roku w Łukowie nad Zimną Wodą odbył się IV Ogólnopolski Zlot Dawnych Motocykli:

cws014

cws015

cws016

cws017

cws018

cws019

cws020

cws021

  

Od 1991 roku cyklicznie organizowana jest impreza „Motocykliści Dzieciom”. Odbywały się także zimowe złazy motocyklowe w postaci zabawy karnawałowej. Klub CWS może na swoje konto zapisać również liczne pokazy motocykli, w których uczestniczył m. in. Bartek Ogłaza- mistrz Polski we Freestyle’u motocyklowym. Takie imprezy zawsze gromadziły liczną publiczność. Organizowano wyjazdowe zakończenia sezonów w Dęblinie, Firleju. Zjazdy cieszyły się dużą frekwencją i zadowoleniem uczestników.     

W 2011 roku zorganizowana została impreza w Stoczku Łukowskim pod hasłem „Do stoczka motocyklami przyjechała wiara”. Spotkanie zbiegło się z obchodami 180 rocznicy Bitwy pod Stoczkiem.                            

W 2012 roku klub CWS świętował swoje XXX-lecie istnienia. Gwiazdą spotkania był najlepszy zawodnik polski w trialu motocyklowym- Przemysław Kaczmarczyk.                   

W lutym 2013 roku w Łukowie zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Wschodniej Motocyklistów w kręglach.     

W marcu 2013 roku grupa motocyklistów z miasta i gminy Stoczek Łukowski postanowiła powiększyć szeregi klubu CWS rozszerzając zasięg działalności klubu. Odbyło się Walne zgromadzenie członków klubu, na którym zostały wyłonione władze klubu (skład zarządu w zakładce ,,kontakt”).  

 Od tego czasu staramy się robić to co lubimy i kochamy najbardziej czyli jeździć motocyklami i czerpać z tego satysfakcję. 

 

 

 

         UNIKATOWY

HARLEY-DAVIDSON

   

       Na ten widok serce każdego motocyklisty, kto związał się z amerykańskim motocyklem, musi zabić żywiej! Oto stanąłem oko w oko z pierwszym modelem mającym na baku napis Harley-Davidson. Ta maszyna ma 110 lat, fascynujące! Tyle ze nie prawdziwe. Sydow tego konkretnego egzemplarza została ukończona w 2012 roku i nie da się nim nigdzie dojechać, bo jest wykonany w stu procentach z drewna! Nie do wiary! Takimi słowami w magazynie „Custom” został opisany HARLEY z Łukowa którego wykonawcą jest entuzjasta zabytkowych motocykli rzeźbiarz – motocyklista Andrzej Zdrojewski, również członek naszego klubu. Nawet mając ten motocykl na wyciągnięcie ręki ciężko zauważyć że jego cała konstrukcja jest z drewna. Wrażenia są niesamowite ponieważ „motocykl” jest starannie wykonany w skali 1:1.

 

 

 

 

 

 

© Club Weteranów Szos. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates